Beyaz Kağıt, 2015’te yüzde 20 büyümeyi hedefliyor

DÜNYA GAZETESİ - NAZİRE HİÇYAKMAZER / ADANA                                                                                                                                                    27 Ocak 2015 / SALI 

Çocuk bezi üretimi ile sektöre adım atan Beyaz Kağıt, Adana’da 2005 yılı itibarıyla faaliyet gösteriyor. Toplamda 50 bin metrekarelik alana sahip olduklarını ve bunun 30 bin metrekaresinin kapalı alan olduğunu söyleyen Beyaz Kağıt Genel Müdür Yardımcısı Hasan Erol, tesislerinde deterjanın ana hammaddesi olan labsa, mamul olarak toz deterjan, sıvı deterjan, kozmetik, çamaşır suyu, üretimi yaptıklarını kaydetti. İç piyasanın yanı sıra birçok ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Erol, “Yurtiçi satışlarımız ile birlikte ihracatta Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya, Balkan ve Afrika ülkeleri ile Türk cumhuriyetlerine satış yapıyoruz. Beyaz Kağıt olarak sürekli modern üretim teknolojilerini takip ediyor ve yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz. 2014 yılında yakaladığımız istikrarlı büyüme trendini 2015 yılında da devam ettireceğiz. 2014 yılında makine ve bina yatırımı yaptık. Bu yatırımlarımız ile 2015 yılında yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Günlük deterjan üretim kapasitesi bin 500 ton

Üretim kapasitelerinin toz ve sıvı grubuna göre değişkenlik gösterdiğini vurgulayan Hasan Erol, labsa üretimi için bünyelerinde sülfonasyon tesisi, nihai toz ve sıvı üretim üniteleri bulunduğunu belirtti. Otomasyona dayalı yatırımlar yaptıklarına değinen Erol, günlük ortalama bin 500 ton toz ve sıvı deterjan üretim kapasitesine sahip olduklarının bilgisini verdi. Erol, ayrıca çocuk bezi ve hijyenik ped üretimlerinde yine grup firması olan Halk Hijyenik şirketi çatısı altında İtalyan, Alman, Japon menşeli makinelerle 15 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Firma olarak bulundukları konumu istikrarlı büyüme ile korumayı hedeflediklerini kaydeden Hasan Erol, “Temizlik maddeleri sektöründe bulunan yerel ve ulusal firmalar arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. Pazarda var olmak için sektördeki yenilikleri yakalamak zorundayız. Bu nedenle sürekli olarak Ar-Ge çalışması yaparken, kaliteli alım kaliteli üretim kaliteli sevkıyat ile başta müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sosyal sorumluluk bilinci ile çalışanlarımıza, şirketimize ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak yatırımlara önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

Copyright 2014 Beyaz Kağıt. Her hakkı saklıdır.

By Digiplay